Достапни линкови

Самит на Г-20 за економската криза


Лидерите на групата 20 најразвиени земји ќе се состанат денеска во Питсбург, САД. Тие ќе се обидат за овие два дена да дојдат до решение, како да се работи за светот повторно да не влезе во рецесија и ќе разговараат на прашања на оваа тема. Американскиот претседател Барак Обама вели дека Г-20 ќе се сложи оти треба да се бори против опасните дебаланси во глобалната економија, кои според него се виновни за кризата.
XS
SM
MD
LG