Достапни линкови

Најбогатиот Русин сака да го купи Њу Џерси Нетс


Најбогатиот човек во Русија Михаил Прохоров вели дека сака да го купи НБА тимот Њу Џерси Нетс, во замена за финансирање на проблематичните планови на тимот за изградба на нова сала.
Прохоров, на својот блог, пишува дека понудата им ја испратил на акционерите на клубот викендов. Сопствениците на Нетси, се уште, не ја коментираат понудата.

XS
SM
MD
LG