Достапни линкови

Црвен прав го покри Сиднеј


Источна Австралија е погодена од голема песочна бура, која го покри Сиднеј со црвен прав. Здравствените институции препорачаа да не се излегива на отворено. Ветерот и правот го отежнаа сообраќајот. Ваквата појава во Австралија досега главно ги зафаќаше внатрешните подрачја на Континентот.
XS
SM
MD
LG