Достапни линкови

Јужна Кореја во САД ке продава стари американски пушки


Јужна Кореја планира да собере 100 милиони долари со продажба на 100 илјади американски пушки на ентузијасти во Соединетите Држави. Вашингтон ја одобрил продажбата на 86 илјади пушки М1 и 22 илјади карабини користени во корејската и виетнамската војна.
XS
SM
MD
LG