Достапни линкови

Гадафи без шатор во Њујорк?


Американските власти не дозволиле во Централ Парк во Менхетен да биде поставен шатот кој би бил користен од либискиот лидер Моамер ел Гадафи за време на Генералното Собрание на Обединетите Нации, јави асошиетед прес. Во меѓувреме локалните власти наредиле и да се спречи изградбата на шаторот во Бредфорд 70 километри од Њујорк. Гадафи денеска меѓу другите ке има обраќање во Генералното Собрание на Светската Организација.
XS
SM
MD
LG