Достапни линкови

Вакцинација против новиот грип во Кина


Почна вакцинација против новиот грип во Кина, а до сега не се забележани несакани реакции, соопштуваат кинеските власти.
Околу 10 илјади ученици и студенти што ќе учествуваат на прославата на државниот празник на 1 октомври се првите вакцинирани, соопштува пекиншкиот секретаријат за здравство. Вакцинацијата не е задолжителна.
XS
SM
MD
LG