Достапни линкови

Британска обвинителка вработила илегална имигрантка


Британската главна обвинителка Патриша Скотланд беше казнета со пет илјади фунти за вработување илегална имигрантка како помошничка. Сепак, британскиот премиер Гордон Браун ги отфрли повиците за разрешување на Скотланд.
Наводно, таа не знаела дека 27-годишната помошничка од Тонга е нелегален имигрант.
XS
SM
MD
LG