Достапни линкови

И Карзаи смета дека се потребни дополнителни војници во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ја поздрави препораката на американскиот командант на сојузничките сили во Авганистан, Стенли Мек Кристл, дека се потребни дополнителни сили, бидејки во спротивно битката против талибанците би можела да биде загубена. Американскиот претседател Барак Обама изјави дека одлуката дали да испрати дополнителни трупи во Авганистан, ќе ја донесе кога ќе биде сигурен во врска со исправноста на американската стратегија за таа земја.
XS
SM
MD
LG