Достапни линкови

Никој нема храброст да го нападне Иран, изјави Ахмадинеџат


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави денеска дека ниедна земја не е толку храбра за да го нападне Иран. Во обраќањето на воената парада на годишнината од почетокот на иранско – ирачката војна, што го пренесе државната телевизија, Ахмадинеџат истакна дека иранската армија жестоко ќе одговори на каква било агресија. Соединетите Држави и Израел не ја исклучуваат воената акција против Иран доколку не се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG