Достапни линкови

Самит за климатските промени


Повеќе од 100 лидери денеска ќе се соберат во Обединетите нации во Њујорк на Самит посветен на борбата против климатските промени. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун рече дека целта на самитот е создавање политичка волја меѓу лидерите за потпишување нов договор за борба против климатските промени во Копенхаген.
XS
SM
MD
LG