Достапни линкови

Обама ќе решава за Авганистан откако ќе добие детаљни информации


Американскиот претседател Барак Обама ќе одлучува дали ќе се испраќаат повеќе војници во Авганистан откако ќе биде детаљно информиран за стратегијата која САД ја спроведува во регионот. Во телевизиско интервју Обама рече дека подготвил тешки прашања за неговиот тим за национална безбедност.
XS
SM
MD
LG