Достапни линкови

Убиен нигериски новинар


Убиен е уредникот на влијателниот нигериски дневен весник Гардијан, Бајо Оху.
45-годишпниот Оху е убиен во својот дом. Напаѓачите заѕвониле на неговата врата, а откако им отворил го застрелале со десетина куршуми.
XS
SM
MD
LG