Достапни линкови

Белата куќа нема големи очекувања од средбата Обама-Нетанјаху-Абас


Белата куќа соопштува дека нема големи очекувања од утрешната трилатерална средба на претседателот Барак Обама со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
Портпаролот на Нетанјаху соопшти дека израелскиот премиер ќе ја брани одлуката за проширување на еврејските населби на Западниот Брег. Палестинскиот претседател, пак, вели дека мирот не е возможен ако не прекинат проширувањата.

XS
SM
MD
LG