Достапни линкови

Железничка несреќа во Романија


Се превртеа осум вагони, откако патнички воз што сообраќаја на линијата Темишвар-Букурешт во Романија излета од шините.
Повредени се 15 од 300 патници, но во болница се задржани само двајца и тоа поради претрпен шок.
Романските власти не ја исклучуваат можноста да се работа за саботажа.
XS
SM
MD
LG