Достапни линкови

СЗО: Новиот грип не мутираше во посмртоносен


Вирусот на новиот грип не мутираше во посмртоносен вирус, како што се стравуваше претходно, вели шефицата на Светската здравствена организација Маргарет Чан. Таа, сепак вели дека има почетни знаци дека вирусот развива отпорност кон вакцината и не ја исклучува можноста тој да мутира.
XS
SM
MD
LG