Достапни линкови

Русија и САД преговараат за кратење на нуклеарниот арсенал


Русија и Соединетите Американски Држави денеска ја почнаа новата рунда преговори за обновување на договорот за намалување на бројот на атомски бомби. Важноста на договорот за намалување на нуклераниот арсенал од 19991 година, познат под името СТАРТ, истекува на 5 декември.
XS
SM
MD
LG