Достапни линкови

Судење за подготвување бомбашки напади во САД


Три лица со авганистанско потекло денеска треба да се појават пред американскиот федерален суд под сомневање дека биле вмешани во заговор за бомбашки напади во Соединетите држави. Наџибулах Зази и неговиот татко Мохамед беа уапсени во саботата во Колорадо, додека Ахмад Авзали беше фатен во Њујорк. Федералното истражно биро соопшти дека постојат докази дека тие подготвувале бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG