Достапни линкови

Борби во Сомалија


Во вчерашните борби во западниот дел на Сомалија меѓу исламските бунтовници и владините сили загинале најмалку 17 луѓе, јавуваат агенциите. Се прецизира дека станува збор за припадници на групата Ал Шабаб која е инспирирана од терористичката мрежа Ал Каида.
XS
SM
MD
LG