Достапни линкови

Обама: Русија не одредува каква одбрана ќе имаме


Американскиот претседател Барак Обама ги отфрла критиките дека руското противење на американскиот антиракетен штит во Чешка и во Полска влијаело на неговата одлука да се откаже од штитот.
Во интервју за телевизијата СИ-Би-Ес(ЦБС), Обама вели дека Русија не одредува какoв одбранбен систем ќе имаат САД.
XS
SM
MD
LG