Достапни линкови

Медведев: Израел не планира да го нападне Иран


Рускиот претседател Дмитриј Медведев соопштува дека добил уверување од израелскиот претседател Шимон Перез дека Израел не планира да го нападне Иран.
Во интервју за телевизијата Си-Ен-Ен(ЦНН), Медведев вели дека уверувањата ги добил на разговорот со Перез во туристичкото место Сочи. Медведев вели дека ова е многу важно светско прашање.
XS
SM
MD
LG