Достапни линкови

Забрана за масовни собири во центарот на Белград


Српската полиција забрани какви било масовни собири во центарот на Белград, од безбедносни причини.
По откажувањето на геј парадата „Поворка на гордоста“ и забраната на митингот на „Српското народно движење 1389“, вчера попладне полицијата соопшти дека од безбедносни причини се забрануваат секакви масовни собири во центарот на Белград.
XS
SM
MD
LG