Достапни линкови

Пакистанската полиција проверува агенција за обезбедување


Пакистанската полиција ноќеска изврши рација во просториите на приватна пакистанска фирма за обезбедување Интер-риск, која беше ангажирана од САД да помогне во обезбедувањето на американската амбасада во Исламабад. Пронајдени се 70 парчиња нелегално оружје, соопштуваат властите.
XS
SM
MD
LG