Достапни линкови

Махмуд Абас: Пропадна обидот за мир на Блискиот Исток


Палестинскиот претседател Махмуд Абас вели дека смета оти пропаднаа неодамнешните обиди за обнова на блискоисточниот мировен договор. По средбата со египетскиот претседател Хосни Мубарак во Каиро, Абас изјави дека патот кон мир е блокиран.

XS
SM
MD
LG