Достапни линкови

Убиени тројца милитанти во Дагестан.


Тројца милитанти се убиени во престрелка со полицијата во јужната руска република Дагестан. Локалните власти велат дека меѓу убиените во областа Кизлиар е и еден водач на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG