Достапни линкови

Прекин на огнот во Јемен


Владата на Јемен денеска на шиитските бунтовници на северот на земјата им понуди условен прекин на огнот. Владата соопшти дека одговорила на меѓународните повици да дозволи на илјадниците цивили да им биде доставена хуманиратната помош по повеке неделните борби. Ова е втор прекин на огнот во зиминативе две недели. Првиот пропадна по неколку часа.
XS
SM
MD
LG