Достапни линкови

Протести на „црвените кошули“ во Банкок


Во Банкок, покрај големите безбедносни мерки, протестираат илјадиници луѓе облечено во црвени одори одбележувајки ја три годишнината од воениот удар против премиерот на Тајланд Тхаксин Шинаватра. Движењето црвени кошули бара оставка од актуелниот премиер Абхисит Веџаџива и одржување предвремени избори.
XS
SM
MD
LG