Достапни линкови

Ирак: десетина загинати во експлозија на бомба


Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија на бомба, поставена на пазар во градот Махмудија, јужно од Багдад, загинале десетина луѓе, додека дваесет други биле ранети. Експлозијата, како што јавуваат агенциите, го разнишала релативно мирниот свет муслимански месец Рамазан, кој завршува во претстојниот викенд.
XS
SM
MD
LG