Достапни линкови

Турција со американски противракетни системи?


Турската армија соопшти дека планира да потроши милијарда долари за четири системи за противракетна одбрана. Министерот за надворешни работи на Турција Ахмет Давутоглу изјави дека станува збор за американските системи од типот Патриот и оти тоа е дел од модернизацијата на оружените сили во државата, а не заради некаква закана од Иран.
XS
SM
MD
LG