Достапни линкови

12 рудари загинале во Полска


12 рудари загинале, а 15 биле тешко повредени при експлозија во рудник за јаглен во јужна Полска. Според полските власти, во рудникот експлодирал метан на илјада метри под земја.
XS
SM
MD
LG