Достапни линкови

Не постои доказ за иранската нуклеарна програма


Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека не постои доказ оти Иран има или имал тајна програма за развивање нуклеарно оружје. Во изјавата, Агенцијата ги демантира наводите во медиумите дека веќе заклучила оти Иран бил на пат да произведе нуклеарно оружје. Претходно, Асошитед прес цитираше доверлив документ на Агенцијата дека Иран градел нуклеарна бомба.
XS
SM
MD
LG