Достапни линкови

Кинески пратеник на разговори во Северна Кореа


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил се состанал со кинескиот специјален пратеник Дај Бингуо, како дел од напорите за продолжување на преговорите на шестте земји за прекин на нуклеарната програма на Пјонгјанг. Северна Кореа се повлече од преговорите во април годинава, откако меѓународната заедница го осуди нејзиното лансирање ракети.
XS
SM
MD
LG