Достапни линкови

Десетина загинати во експлозија во Пакистан


Во денешната експлозија на бомба на пазарот во пакистанскиот град Кохат, според полицијата, загинале десетина луѓе. Нема извештаи дали станува збор за експлозија на поставена бомба или за бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG