Достапни линкови

Во Техеран собир за солидарност со Палестинците


Илјадници иранци маршираат во Техеран во почетокот на традиционалниот годишен собир во знак на солидарност со палестинците. Иранските власти ја предупредија опозицијата да не го користи собирот за протести против претседателот Махмуд Ахмадинеџад кој треба да се обрати на собирот.
XS
SM
MD
LG