Достапни линкови

35 повредени во експлозија на плинска боца


Најмалку 35 луѓе се повредени, од кои неколкумина посериозно во експлозија на плинска боца на еден пазар во појасот Газа. Полицијата наведува дека не се работи за напад туку за несреќа.
XS
SM
MD
LG