Достапни линкови

Карзаи признава мали изборни нерегуларности


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи признава дека дел од авганистанските челници му биле наклонети нему или на неговиот главен противник, на минатомесечните претседателски избори.
Toj, сепак, ги отфрла обвинувањата за масовна изборна измама и вели дека, ако имало нерегуларности тие се во мал број.

XS
SM
MD
LG