Достапни линкови

Бугарското лото под истрага


Бугарските власти, вчера покренаа истрага, откако на Националната лотарија беа извлечени исти шест броеви, две недели по ред. На третото извлекување се извлечени три од тие шест броеви. Математичарите велат дека веројатноста тоа да се случи е 1 спрема 4,2 милиони но дека сепак е можно да се случи тоа.
Бугарската лотарија исклучува местење на извлекувањето.
XS
SM
MD
LG