Достапни линкови

10 повредени во германско училиште со молотов коктел


Германската полиција уапси едно 19 годишно лице по нападот во училиште во баварскиот град Аншбах при што 10 лица беа повредени. Полицијата соопшти дека момчето фрлило молотов коктел во училиштето пеи што биле повредени учители и деца, а осомничениот одел во истото училиште.
XS
SM
MD
LG