Достапни линкови

Контроверзниот Фарук Хосни можен претседател на УНЕСКО


Денеска во Париз треба да биде одржана првата рунда од гласањето за нов Претседател на УНЕСКО. Кандидат е египетскиот министер за култура Фарук Хосни, кој би бил прв арап на ова место, но неговата кандидатура е засенета со анти израелските изјави во минатото. Ако не биде избран ни еден кандидат можни се пет рудни гласање.
XS
SM
MD
LG