Достапни линкови

Убиени 4 милитанти во Индонезија


Најмалку 4 милитанти се убиени, а еден полицаец е повреден во престрелка меѓу бунтовниците и полицијата ноќеска во Индонезија. По престрелката уследила и силна експлозија . Според властите, четворицата убиени и тој што ја направил бомбата биле барани од полицијата под сомнение дека се вмешани во двата самоубиствени напада врз луксузните хотели во Џакарта кои се случија во јули.
XS
SM
MD
LG