Достапни линкови

Уапсен еден од водачите на бунтовниците во Пакистан


Во Пакистан е уапсен водач на бунтовниците кој е оптужен за отсекување на глави на војници во долината Сват. Претставник на воените сили во Пакистан објаснил дека за главата на Шер Мохамед Касаб била распишана награда од 10 илјади рупии или околу 121 илјада долари. Касаб се наоѓал на листата на најбарани милитанти во регионот.
XS
SM
MD
LG