Достапни линкови

Белорусин осуден за шпионажа во Полска


Еден белорусин е осуден на 5,5 години затвор поради шпионажа во Полска, соопштува портпаролот на полскиот суд. Судењето на 43-годишниот белорусин Сиархеј Моник се одржа зад затворени врати. Тој беше уапсен во Литванија во ноември 2008 година, по што беше екстрадиран во Полска.

XS
SM
MD
LG