Достапни линкови

Бајден се сретна со ирачките лидери


Американскиот потпретседател Џо Бајден, денеска се сретна со ирачките лидери. Тој разговараше со ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи, а се сретна и со американските војници.
Бајден пристигна во Багдад вчера. Кратко по неговото пристигнување, утврдената Зелена зона во Багдад беше нападната со минофрлачки гранати. Властите соопштија дека уапсиле троца осомничени за нападот.

XS
SM
MD
LG