Достапни линкови

Унгарија ќе земе еден затвореник од ГвантанамоУнгарија ќе превземе еден поранешен затвореник од Гвантанамо, соопшти унгарската влада, додавајки дека тој ќе биде ставен на 18-месечна програма за интеграција. Американскиот претседател Барак Обама нареди затворање на затворот за осомничени терористи на Гвантанамо, а таму сеуште има 220 затвореници.
XS
SM
MD
LG