Достапни линкови

Самоубиствен напад во Грозни


Жена самоубиец се разнела пред полициски автомобил во ценатрот на Грозни, Чеченија, при што неколку лица биде повредени, јавија руските агенции. Нема информации за евентуални загинати, освен жената самоубиец.
XS
SM
MD
LG