Достапни линкови

Македонија го заврши настапот на ЕП во кошарка


Македонската кошаркарска репрезентација загуби од Русија со 71:69 во третото коло во групата Е и ги заврши натпреварите на Европското првенство во Полска.
Македонија завршува меѓу 12 најдобри европски селекции, што е, до сега, најдобар резултат за македонската кошарка.
XS
SM
MD
LG