Достапни линкови

11 деца заразени со новиот грип во основно училиште во Словенија


11 ученици од едно основно училиште во Ползела во Словенија се заразени од новиот грип. Не е утврдена причина за заразата, зашто повеќето од учениците биле на одмор во странство.
Поради грипот, на училиште не дошле 94 од 492 ученици. Тоа се толкува како страв на родителите од можна зараза.
XS
SM
MD
LG