Достапни линкови

Медведев не исклучува можност повторно да се кандидира


Рускиот претседател Дмитриј Медведев рече дека не ја исклучува можноста да се кандидира и на наредните претседателски избори во 2012 година.
Рускиот премиер Владимир Путин неодамна навести дека и тој би можел да се кандидира на изборите во 2012 година, но рече дека нема да му биде конкуренција на Медведев туку дека тие двајца ќе се договорат.

XS
SM
MD
LG