Достапни линкови

Кина уапси уште 75 луѓе за нападите со шприцови


Кинеската полиција објави дека уапсила 75 луѓе, осомничени за нападите со шприцови во главниот град на порвинцијата Ксинџијанг, Урумачи.
Во саботата, судот во Урумачи осуди тројца луѓе на по 15 години затвор за нападите со шприцови.
XS
SM
MD
LG