Достапни линкови

Бајден во ненајавена посета на Ирак


Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Џо Бајден пристигна во ненајавена посета на Ирак. Белата куќа соопштува дека Бајден ќе разговара со ирачките власти и ќе се сретне со американските војници.
Претседателот Барак Обама го задолжи Бајден да се фокусира на Ирак. Американските војници треба да се повлечат од Ирак, до август идната година.
XS
SM
MD
LG