Достапни линкови

На ЕП во кошарка Македонија игра против Русија


Кошаркарската репрезентација на Македонија попладне игра против актуелниот европски шампион Русија во обид да влезе меѓу осумте најдобри на Европското првенство што се одржува во Полска. Евентуалната победа врз Русија со над седум кошеви разлика и носи на Македонија сигурен пласман во четвртфиналето. Тоа е можно и со секоја победа под седум кошеви, но доколку Германија ја победи Хрватска.
XS
SM
MD
LG